ЕтноГастроТур "В гості до коваля"

Відкриваємо красу України, пізнаємо унікальні історії звичайних-незвичайних людей, які живуть гармонічним життям та за покликом свого серця…

Ми зануримось у традиційний український побут, дізнаємося секрети Ковальства , спечемо хліб та зготуємо борщ у печі за давніми рецептами.

Унікальна історія молодої дівчини, психолога, яка проміняла життя у м. Київ і за покликом серця переїхала до села. Щаслива пані Юлія дружина справжнього Коваля-богатиря Владислава Донця.

Чи таке буває? Поїхали разом переконаємося! Унікальна історія краю, цікаві давні таємниці будинку, казкова природа, смачний борщ з печі….

• Дорога Київ – обійстя Коваля. 275 км від м.Києва

• Знайомство з обійстям родини Коваля. Український фуршет: Канапки з чорного хлібу - з салом і часником. Канапки з білого хлібу – з сиром та зеленню солоні, солоні огірки, капуста квашена, оселедець. Узвар. Солоденьке

• Прогулянка по лісу та полю, насолоджуємося етно-красою…

• Для чоловіків – перевірка на мужність, перевтілення у Коваля:

Перше, що роблять чоловіки – рубають дрова для печі. (зігріються і приготуються до ковки)

Ковальська група йде у кузню і Коваль Влад показує майстер-клас ковка ножа або як робиться арбалет.

Інструктаж з техніки безпеки.

Робимо ковальську штучку-сувенір. На власноруч чоловіки спробують побити молотом, потримати кліщами заготовку, слідкувати за горном, нагріти заготовку (чи спалити заготовку…))) і довів до кінця виріб.

Якщо залишається час, чоловіки йдуть на тренування – перетягування каната на колоді, висікання вогню, метання ножів та ін.

• Для жінок – перевірка на жіночність:

Майстер-клас: перевтілюємось у жінку 200 річної давнини. Вдягаємося в українську етно-сорочку, власноруч готуємо обід у дров’яній печі – борщ, друга страва, хліб на опарі та узвар.

Ми йдемо у погреб та на горище за продуктами, господиня розповідає, як готували, що використовували, де і як зберігали продукти. У процесі знайомимось, Господиня розповідає трохи про себе та свою історію, жіночі розмови.

Господиня Юлія розповідає: «…Спочатку всі продукти чистяться, миються, ріжуться і складаються у чугунки. Потім запалюється піч і починається приготування хлібу. Коли дрова в печі перегорять, то

саме час пекти вже вимішений хліб. Через пів години всі страви готові до столу) Теж, якщо залишається час, ми долучаємось до спільних розваг…»

• Обід. Ковалі повертаються з кузні, жінки пригощають обідом з печі Борщ традиційний з м’ясом ( можна пісний з грибами), Капуста/картопля тушкована з м’ясом (грибами) або одну зі страв зробити пісною, Хліб білий з печі, Закуски солоні – огірки, помідори, капуста, узвар, самогон

Господиня Юлія розповідає: «… Ковалі після кузні зазвичай стомлені та голодні. Щоб відновити їх силу та бадьорість ми будемо їсти традиційний український обід. Такий подавали до столу у кожній хаті. На перше Борщ зі сметаною, більш ніж з 10 складових і купою вітамінів, на друге смачненька картопелька з м’ясом та звісно, традиційний узвар з домашніх яблук, шипшини, груш та кизилу…»

В цей час обмінюємось враженнями, побажаннями, спільне фото.

• Гостинець в дорогу: заряд енергії та позитиву…

Що потрібно взяти з собою/ рекомендації господарів:

Окалина та іскри – це основна небезпека. Одяг має від них захищати відкриті частини тіла.

1. Робочий одяг (штани, кофта з довгим рукавом, куртка, чоботи, бандана) – робочі рукавички та фартух ми видаємо! (якщо людина носить лінзи, то обов’язково маску, у нас декілька є. Треба всіх питати. Якщо окалина – мікрокусочок гарячого заліза – попаде в око на лінзу, то воно припаяє лінзу до ока – це хірургічна операція) маска, всього за 10 грн від цього захищає.Тим, хто буде біля печі – змінне взуття в хату.

Організуємо індивідуальний чи груповий (до 20 осіб) тур.

http://www.babusynatorbynka.com.ua/

 

 

Create request
MY REQUEST