Я, серфінгісти, зламаний борд, або як побачити зграю диких слонів

Дико втомлена від роботи, екзаменів з IELTS, холодної погоди - я завжди знаходжу свій притулок в Азії. Я її люблю, вона добра до мене. 

Хочете екзотики, слонів, пригод, чайних плантацій і добрих людей? Купуйте квиток на Шрі-Ланку. Це обійдеться вам в близько 500-700$ в дві сторони. Я так і зробила. Візу можна оформити в аеропорту і коштує вона 30 USD.

Провівши день в хостелі Коломбо (столиця), я відправилась в Унаватуну - маю дуже теплі спогади про цю місцевість. Спробую передати. Бачили фільм "Їсти, молотись, любити" з Джулією Робертс? Там на самому початку, та й в середині фільму, є епізоди, де Джулія їде на велосипеді, посеред соковитої зелені, пальм, протоптаних доріг  (в фільмі - це Балі) - десь так виглядає селище Унаватуна. 

Готель там знайти легко - просто подивіться декілька з них і заради бога, поторгуйтесь собі в задоволення. Середня варітсть 10-30$ за ніч. А якщо у вас трабли з англійською, ви зможете знайти навіть готель з російськомовними власниками, так що проблем у вас не буде.

Отже, декілька годин у локал автобусі і я в Унаватуні. Пляж, пальми, коктейлі. Але вечером мені стало нудно. Тому я вирішила прогулятись. В процесі прогулянки натрапила на прекрасного ланкійця, інструктора з серфінгу, серфінгіста з Австралії, ще 3 серфінгістів з Шрі-Ланки і ще одну початківця з Німеччини. Тому, незважаючи на оплачений готель на найближчі 3 дні, смертельну втому і які-не-які складені мною плани - я вирішила слідувати спонтанності, азарту і інтересу. Тому впакувавшись у 3 трьохколісні рікші о 3 ночі ми відправились в Аругамбей - рай для серфінгістів.

Щоб ви розуміли, це протилежна сторона острову Цейлон. Тому 7 годин на рікші виглядали десь так: викурили упаковку самокруток, зїли безліч мініатюрних бананчиків, переїхали якусь здоровенну ящірку, випадково (вона лишилась жива), побачили стаю диких слонів, накормили одного слона печивом.

Годині о 4 ми були на місці. І зразу ж відправились спати :)

Готелі в Аругамбей теж дуже просто знайти, адже місцевість ця доволі туристична. Аругамбей - це одне з 10 найкращих місць для серфінгу у світі.

Між іншим, в Аругамбей ви можете дістатись на таксі/рікші (це буде дорого, але зручно), на декількох потягах і автобусах - дешевший варіант.

Whiskey point - так називається одна з головних точок для серфінгу. Тут я вперше спробувала осідлати хвилю. В результаті вона 1000 разів осідлала мене. Але я зрозуміла весь кайф серфінгу. Що мені було абсолютно невідомим раніше.

Година оренди дошки для серфінгу коштує 5$.

Прекрасний інструктор пояснив як "дружити" з серфінгом. Коли я його уже замучила, вирішила, що і сама впораюсь, без інструктора. Це була погана ідея. 

Стрімка хвиля, фізична втома, я застрибую на дошку... 5 секунд після - відчуття ніби ти в блендері і я опиняюсь вся в піску, майже на березі, з половиною дошки привязаної до ноги, інша половина її чекала мене уже на берегу.

Коштувало мені це 50$. І якщо зізнатись собі, то якоюсь мірою я навіть здивувала себе, тим що зуміла зламати дошку для серфінгу з першого разу. Я думаю, колись обовязково навчуся :)